Soutěž o audioknihu Muž z ostrova Lewis. Vyhrajte jedno z pěti CD

2. září 2014 - 16. září 2014
May_Lewis_OneHotBook_digipack3D_small.jpg

TOPZINE.cz a vydavatelství OneHotBook přináší čtenářům a čtenářkám soutěž o audioknihu Petera Maye s názvem Muž z ostrova Lewis

Druhá část trilogie Lewis britského autora Petera Maye vychází opět v podání Jiřího Dvořáka. Dějově navazuje na předchozí Skálu, která rovněž získala zvukovou podobu s týmž vypravěčem. Ve vyprávění se opět střídá současná linie z pohledu vševědoucího vypravěče, která se soustředí na Finovo pátrání, a subjektivní vzpomínkové pasáže v ich formě. Retrospektivu má tentokrát na starosti právě zestárlý Tormod Macdonald, jehož bloudění labyrintem vjemů, pocitů a slov kvůli nemoci často přeskakuje po asociačních oslích můstcích.

„Fascinuje mě Finův vztah s Marsaili, který se táhne už od jejich dětství ve Skále a pokračuje právě v Muži z ostrova Lewis. Přestože si navzájem ublížili, stále je k sobě něco táhne. Autor má výborně odpozorované ze života, jak se lidské osudy se mohou zaplést, takže i když se spolu dva lidé třeba nevidí spoustu let, jsou na sebe pořád nějakým způsobem napojení,“ líčí herec Jiří Dvořák, který se zhostil četby.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte jednu z pěti audioknih. Soutěž trvá od 2. do 16. září 2014. Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci. Každý získá jednu audioknihu. Výherce bude informován na registrační e-mail.

Správnou odpověď zašlete na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz a do předmětu napište Peter May.

Nápovědu najdete v rubrice Literatura magazínu TOPZINE.cz!